Zainspirowane

piątek, 29 stycznia 2010
Zakazana psychologia to książka, którą powinien przeczytać każdy psycholog, student psychologii, a nawet osoba, dla której psychologia to jedynie jedno z wielu hobby.
czwartek, 24 grudnia 2009
Dawno, dawno temu obiecałem Wam tekst na temat dezintegracji pozytywnej i książek, które nas zmieniają – takich, po przeczytaniu których stajemy się kimś innym (czyli nasze stare ja umiera, znika – stąd trochę prowokacyjny tytuł).
poniedziałek, 19 października 2009

Dalszy ciąg rozważań o informacji zainspirowanych wywiadem z gazety.

czwartek, 15 października 2009
Dwa miesiące temu ukazał się artykuł na temat informacji, naszej potrzeby ich poszukiwania i konsekwencji jakie niesie ze sobą dzisiejsza łatwość do niej dostępu. Co z tego wszystkiego dla nas wynika?
poniedziałek, 09 lutego 2009
Czytam właśnie Naukę Świata Dysku - cz.III. Nie jest to łatwa lektura, ale niewątpliwie warta wysiłku. Na reszcie zaczynam rozumieć (lub tak mi się wydaje) o co chodzi z tymi równoległymi światami (i o co Rafałowi Kosikowi chodziło ze strunami w Verticalu), kwantami, czy też wreszcie czwartym wymiarem.
środa, 01 października 2008
Kilka tygodni temu skończyłem czytać "Kameleona" Rafała Kosika - pojawia się tam koncepcja bliska "hipotezie Gai" Jamesa Lovelocka.
czwartek, 04 września 2008
Niewątpliwie Lód Jacka Dukaja jest książką wybitną. Nie przypominam sobie polskiej współczesnej powieści, która dostarczyłaby mi tylu intelektualnych bodźców - co nie oznacza, że jest książką bez wad. :->
wtorek, 22 kwietnia 2008

 

 

Jakiś czas temu czytałem artykuł o Ray'u Kurzweilu - zainspirował mnie on do zastanowienia się nad relacją między informacją, a życiem wiecznym.

czwartek, 15 listopada 2007

"Świadomość twoja, jaka jest w tobie

Silna i pewna, ale nie na przeszkodzie

O tym co tu widzisz możesz myśleć jak chcesz

Podoba ci się to, czy ci podoba się? Nie!"

Kazik Staszewski "Świadomość"

poniedziałek, 05 listopada 2007
Z pewnym poślizgiem (nadal nadrabiam braki po Polconie, który wyłączył mnie na jakiś czas z intensywnego czytania) przeczytałem "Biały rój" Andrzeja Zimniaka. W jednym z wątków, autor opisuje przyśpieszony rozwój postaci, która w ciągu pół roku osiąga biologiczny wiek 18 lat - i staje się w pełni sprawnym intelektualnie młodzieńcem. Czy to jest możliwe?
 
1 , 2