politycznie

środa, 12 maja 2010
Minął miesiąc od 10 kwietnia a emocje zamiast opadać, szybują do zenitu. Kolejny raz widać też jak dużo do powiedzenia w preferencjach wyborczych mają emocje…
wtorek, 28 kwietnia 2009
Byłem pewien, że PiS nauczyło się już, że histeryczne i emocjonalne wypowiedzi nie zachęcają do głosowania na tę partię. Spodziewałem się też, że partia, która pozyskała eksperta w postaci Marka Migalskiego poprawi swoją komunikację i, wreszcie, pokaże swój program. Niestety - najnowszy spot o Januszu Palikocie nadal nie mówi co PiS chce mi - potencjalnemu wyborcy - zapewnić w europarlamencie.
czwartek, 27 listopada 2008
Cieszyłem się już, że ostatnio mniej rzeczy w polityce mnie drażni, a tu proszę - prezydent na złość babci, odmrozi sobie uszy.
piątek, 07 listopada 2008
Nasz mistrz ciętej riposty, wzór cnót wszelakich (takich jak moralność i etyka), poseł Kurski postanowił się przejechać. I się przejechał.
wtorek, 20 listopada 2007
Kilka dni temu przeczytałem o pomyśle premiera Donalda Tuska na to, by raz na pół roku zmieniać ministra z najgorszymi wynikami. Pomysł nośny medialnie, ale mało sensowny z punktu widzenia psychologii.
środa, 17 października 2007
Czytelników o innym oglądzie na tę sprawę przepraszam, ale musiałem poniższy list napisać. Bo równość wobec prawa oznacza również równe prawo do zachowania godności. --------
czwartek, 04 października 2007
Kilka dni temu, korzystając z przywilejów felietonisty, który ma prawo do przejaskrawiania, napisałem, że premier chce nas wszystkich aresztować - licząc (całkiem słusznie), że wtedy w więzieniu znajdą się też winni.
poniedziałek, 01 października 2007
Wojtek Orliński w swoim blogu kolejny raz porusza temat autostrad i wytyka naszej lewicowej władzy, która podszywa się pod prawicę, że próba zmiany dostawcy "drogi" kosztuje nas 400 mln €. Od razu widać, że Wojtek nie rozumie co dla rządzących jest ważne.
środa, 26 września 2007
Walka z korupcją jako cel sam w sobie jest bardzo nośnym hasłem wyborczym. Niestety nic dobrego nam nie przyniesie - jeśli nadal będzie wykonywana w sposób taki jak zaproponował PiS.
czwartek, 06 września 2007
Co nas nie zabije to nas wzmocni. Czy obecne kryzysy władzy i demokracji wzmocnią nas jako społeczeństwo?
 
1 , 2