wtorek, 14 lipca 2009

Jak już zapowiadałem będę chciał zgłosić na Forum Fandomu odbywającym się na najbliższym Polconie propozycję wprowadzenia do Regulaminu Nagrody zmian związanych z NAT i, przy okazji, uporządkować jedną kwestię dotyczącą uprawnień Komisji Nominacyjnej. W załączeniu moja propozycja, którą wsyatwiam Wam do przejrzenia, skrytykowania i zmienienia jeśli jest nieczytelne (nie jestem prawnikiem, więc może trzeba to "uprawniczyć")

poniedziałek, 13 lipca 2009
Co jakiś czas przez media przetacza się kolejna fala dyskusji o równouprawnieniu - w kontekście parytetów, limitów i innych dziwnych działań z równymi prawami nie mającymi nic wspólnego.
czwartek, 02 lipca 2009
środa, 01 lipca 2009
Śledzę obecnie trwające dyskusje o Nagrodzie im. Janusza A. Zajdla i stwierdzam, że przydałoby się nam jakieś FAQ. Przesyłam Wam moją propozycję i proszę o uwagi, poprawki, uzupełnienia.

(Wyrzucam punkty od 11. wzwyż, kolejne zmiany i listę zmian do drugiej części bo wpis ma ponad 16k i system go odrzuca)

poniedziałek, 29 czerwca 2009
Trochę ruchu w i zamieszania spowodowała jedna z tegorocznym nominacji. A może nie sama nominacja, ale to, że ktoś wcześniej zachęcał do głosowania na ten utwór.
piątek, 26 czerwca 2009
Dzisiaj chciałbym Wam napisać kilka słów o aukcjach na rzecz Nagrody im. Janusza A. Zajdla.
czwartek, 25 czerwca 2009
Starlift jest wielki! Dzięki jego zaangażowaniu już w tym roku będziemy mieli okazję testowo uruchomić dostęp do ogłoszenia Nominacji do Zajdla przez Internet.
Obiecałem Wam kilka dni temu kilka słów na temat systemu australijskiego (Instant-runoff voting).
wtorek, 23 czerwca 2009

Temat E. poruszałem już kilkukrotnie zapowiadając (np. tu i tu), że jeśli szybko osoby odpowiedzialne za komunikację nie ruszą do akcji to będzie problem. Problem komunikacyjny.

poniedziałek, 22 czerwca 2009
Temat "No Award Test" pojawił się w trakcie dyskusji o regulaminie Nagrody im. Janusza A. Zajdla w roku 2004 - został wtedy odłożony na półkę jako "zmiana na później" by nie robić zbyt drastycznych (i nieprzemyślanych) rewolucji. Minęło pięć lat i warto do niego wrócić.