poniedziałek, 02 listopada 2009

Przy okazji nominacji za ubiegły rok, przez fandom przetoczyła się dyskusja na temat tego jak wydawcy mogą (i czy mogą) promować nominowanie książek do nagród (np. Zajdla, Sfinksa, Żuławskiego). Również zabrałem wtedy głos - teraz czas na jakieś konkrety.

Jeśli powiedziało się A, trzeba powiedzieć B. Jako, że ostatnio wspominałem, że jak dla mnie NLP ma więcej wspólnego z religią (a nawet sektą) niż z nauką - to czas krótko opisać co miałem na myśli.
poniedziałek, 19 października 2009

Dalszy ciąg rozważań o informacji zainspirowanych wywiadem z gazety.

czwartek, 15 października 2009
Dwa miesiące temu ukazał się artykuł na temat informacji, naszej potrzeby ich poszukiwania i konsekwencji jakie niesie ze sobą dzisiejsza łatwość do niej dostępu. Co z tego wszystkiego dla nas wynika?
czwartek, 03 września 2009
Ostatnie dyskusje Polconowe pokazały mi, że jeszcze długa droga przede mną jeśli chodzi o zachowanie zimnej krwi w sytuacjach konfliktu. Przyjrzyjmy się więc konfliktom i komunikacji z nimi związanej - będzie to dla mnie okazja do powtórzenia sobie co powinienem był zrobić...
sobota, 29 sierpnia 2009
Dalsza część wspomnień kombatanta z tegorocznego Polconu.
piątek, 28 sierpnia 2009
Dzisiaj rozpoczął się Polcon 2009 - pozwólcie, że napiszę garść swoich (może momentami gorzkich) przemyśleń.
poniedziałek, 24 sierpnia 2009
Kto był na ogłoszeniu nominacji do Nagrody im. Janusza A. Zajdla miał okazję zobaczyć teaser krótkometrażowego filmu Michała Baczuna według prozy Janusza A. Zajdla. Kto nie był - ma okazję teraz.
środa, 19 sierpnia 2009

Do Polconu 2009 zostało zaledwie 14 dni i, jako wtrącający się obserwator, widzę coraz mocniejsze objawy "przedkonwentowej gorączki" u jego organizatorów. To dobrze, bo pokazuje, że organizatorom zależy.

wtorek, 04 sierpnia 2009
Chyba najczęstszym błędem popełnianym przez osoby zarządzające organizacjami (i przez wielu pseudo-specjalistów od PR) jest mitologizowanie znaczenie publikacji medialnych.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19