środa, 12 maja 2010
Minął miesiąc od 10 kwietnia a emocje zamiast opadać, szybują do zenitu. Kolejny raz widać też jak dużo do powiedzenia w preferencjach wyborczych mają emocje…
piątek, 23 kwietnia 2010
Obiecany temat warsztatów z prawa autorskiego udało się domknąć.
Moi drodzy, na szkoleniu konwentorobów zostało jeszcze kilka miejsc. Zapraszam chętnych.
niedziela, 11 kwietnia 2010
Nadal pozostało kilka kwestii otwartych, ale wiemy już tyle, że możemy zacząć rejestrować chętnych na udział w szkoleniu...
poniedziałek, 08 marca 2010

W sierpniu 2008 zaproponowałem organizację warsztatu-szkolenia dla osób promujących kulturę. Oczywiście robiących to non-profit. Roboczo nazwałem to "Warsztatem Konwentorobów", a Xaric odwalił kawał wspaniałej roboty spisując zakres, który takie szkolenie powinno objąć... Czas wziąć się do konkretów.

piątek, 29 stycznia 2010
Zakazana psychologia to książka, którą powinien przeczytać każdy psycholog, student psychologii, a nawet osoba, dla której psychologia to jedynie jedno z wielu hobby.
wtorek, 12 stycznia 2010

Ostatni tydzień zdominowała światek fanowski dyskusja, którą ochrzczono mianem „Crossgate cz. I i cz. II”. Pozwólcie, że i ja dorzucę coś do tego ogródka.

czwartek, 24 grudnia 2009
Dawno, dawno temu obiecałem Wam tekst na temat dezintegracji pozytywnej i książek, które nas zmieniają – takich, po przeczytaniu których stajemy się kimś innym (czyli nasze stare ja umiera, znika – stąd trochę prowokacyjny tytuł).
Kilka słów na temat milczenia.
sobota, 28 listopada 2009
Dziesięć lat temu przetoczyła się przez „fantastyczne” środowisko dyskusja (wojna?) na temat tego, czym jest fantastyka rozrywkowa i czy może być ona jednocześnie ambitna. Jak ten konflikt wygląda z perspektywy czasu?
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19