Blog > Komentarze do wpisu

Zaprzyjaźnij się z Felixem, Netem i Niką

Rusza aukcja, której zwycięzca – lub wskazana przez niego osoba – pojawi się na kartach najnowszej książki z cyklu „Felix, Net i Nika”. Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na fundusz Nagrody Literackiej im. Janusza A. Zajdla przyznawanej przez fanów fantastyki od ponad dwudziestu lat.

Przez dwa tygodnie, zaczynając od wczoraj od godziny 19, na platformie handlowej Allegro.pl będzie trwała aukcja, której zwycięzca – lub wskazana przez niego osoba – pojawi się na kartach najnowszej książki Rafała Kosika, z młodzieżowego cyklu science-fiction „Felix, Net i Nika”.

Przedmiotem aukcji jest prawo do służenia za pierwowzór jednego z bohaterów planowanego na listopad tego roku tomu cyklu o Felixie, Necie i Nice. Jest to jeden z najpopularniejszych polskich cykli dla młodzieży, wielokrotnie nagradzany (m.in. przez polską Sekcję IBBY – International Board on Books for Young People), od ponad pięciu lat cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem zarówno młodych, jak i starszych czytelników.

Rafał Kosik, autor cyklu, a także laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla za książkę Kameleon, mówi o najnowszym tomie przygód swoich młodych bohaterów:

Do tej pory w serii pojawiło się jedynie dwóch bohaterów wzorowanych na postaciach ze świata rzeczywistego. Jedną z nich jest mój były znajomy, z którym rozstałem się w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach. Jak można się domyślić, bohater ten jest nudziarzem i fajtłapą z bezzasadnym przerostem ego. Jest też dosyć brzydki i fatalnie się ubiera. Drugim bohaterem jest mój pies, który jest wielki, kudłaty i mądry. Możesz dołączyć do tego zacnego grona. Oczywiście Ty nie będziesz się wstydził pokazać tej książki znajomym, bo Ciebie wyjątkowo umieszczę w powieści z takim wyglądem i charakterem, jak sam się opiszesz. Nie będzie to rola pierwszoplanowa, ale na pewno zostanie zauważona.

Wygrywając tę aukcję, możesz wkroczyć do świata bohaterów i odegrać swoją rolę w niezwykłej opowieści lub obdarować tym przywilejem bliską osobę.

Całkowity dochód z aukcji zasili fundusz Nagrody Literackiej im. Janusza A. Zajdla.

 

 

----

Rafał Kosik - debiutem literackim autora było opowiadanie Pokoje przechodnie opublikowane w „Nowej Fantastyce” w 2001 roku. Publikował także w „Science Fiction” oraz w internetowych czasopismach „Fahrenheit” i „Esensja”. Od kilku lat (ukazało się już siedem tomów) wydawany jest jego cykl science fiction dla dzieci i młodzieży „Felix, Net i Nika”, który cieszy się dużą poczytnością. Pierwszą powieścią Rafała był opublikowany w 2003 roku Mars, zaś w 2006 ukazała się powieść Vertical, nominowana do Nagrody Zajdla. W zeszłym roku autor otrzymał Nagrodę im. Janusza A. Zajdla za swoją powieść Kameleon.

Niemieckie wydawnictwo FOTOTAPETA wydało książkę Geschichten vom Mars (Opowieści z Marsa) z tekstem Rafała Kosika Der Letzte Atemzug (Ostatni Oddech),
a czeskie wydawnictwo Laser Books – powieść Vertikal (Vertical). Książki z serii „Felix, Net i Nika” zostały dotychczas przetłumaczone na języki: litewski, czeski i węgierski.

 

Związek Stowarzyszeń FANDOM POLSKI jest instytucją typu non-profit, zrzeszającą największe polskie stowarzyszenia miłośników fantastyki. Celem statutowym Związku jest promowanie polskiej fantastyki, a w szczególności koordynacja prac związanych z Nagrodą im. Janusza A. Zajdla (http://www.zajdel.art.pl) i organizacją Ogólnopolskich Konwentów Miłośników Fantastyki POLCON (http://www.polcon.pl). W organizowanych przez Związek aukcjach można było dotąd wygrać m.in.: pojawienie się na kartach książek znanych polskich autorów (Andrzeja Sapkowskiego, Andrzeja Pilipiuka, Anny Brzezińskiej), wystąpienie w filmie u boku Jeża Jerzego, czy też w komiksie belgijskiego rysownika Marvano.

 

WS (Wasz Szaman)

PS. Zachęcam do licytowania. :-)

piątek, 25 czerwca 2010, shaman2
-- Polub blog i otrzymuj powiadomienie o nowościach: https://www.facebook.com/SzamanieMamrotanie

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: