Blog > Komentarze do wpisu

Szkolenie konwentorobów

W sierpniu 2008 zaproponowałem organizację warsztatu-szkolenia dla osób promujących kulturę. Oczywiście robiących to non-profit. Roboczo nazwałem to "Warsztatem Konwentorobów", a Xaric odwalił kawał wspaniałej roboty spisując zakres, który takie szkolenie powinno objąć... Czas wziąć się do konkretów.

W zeszłym roku organizatorzy tegorocznego Euroconu-Polconu-Parconu przygotowali dokładny opis warsztatu, oszacowali koszty, harmonogram i złożyli kilka wnioskow o dofinansowanie. Niestety tym razem nie udało się, co oznacza, że warsztat będzie trochę "prowizoryczny" i ograniczymy się do prelegentów gotowych zrobić coś pro fantastico bono...

Od razu uspokajam, że oznacza to jedynie delikatne zawężenie zakresu tematycznego, bo jestem pewien, że znajdą się osoby z doświadczeniem (najlepiej również w uczeniu), chętne do poprowadzenia części takiego szkolenia.

W chwili obecnej potrzebowałbym jednak poznać (przynajmniej wstępnie) zainteresowanie i preferencje potencjalnych chętnych. Szkolenie odbywało by się w pierwszy weekend czerwca (Boże Ciało) - albo w Katowicach/Chorzowie, albo w Warszawie.

Osoby chcące uczestniczyć w szkoleniu powinny być gotowe do:

- partycypacji w kosztach organizacyjnych (wynajęcie sali, zakup papieru, flamastrów, etc.) - szacuję to na maksymalnie 70 zł (jeśli nie znajde partnera do akcji)

- gotowość do opłacenie/zdobycia noclegu w mieście, w którym będzie szkolenie

- gotowość do ciężkiej pracy (serio serio)

- zadeklarowania chęci wykorzystania wiedzy w praktyce (czyli w działaniach non-profit związanych z promowaniem kultury - w szczególności tej fantastycznej). W szczególności zgłoszenie się do pomocy przy Euroconie-Polconie-Parconie.

Na razie prosiłbym Was o dyskusję w komentarzach na temat miejsca i zakresu szkolenia (poniżej moja wstępna propozycja), jak zobaczę, że są chętni to otworzę listę z zapisami. ;-)

Planowany zakres to:

- Podstawy zarządzania projektami (w tym zakres, budżet, etc.)

- Komunikacja, czyli PR w praktyce (planowania komunikacji, identyfikacja grup docelowych, dobór kanałów i działań)

- Jako podczęść komunikacji - relacje z mediami

- Sponsorzy - ich cele, pozyskiwanie, współpraca

- Materiały (proejktowanie, skład, druk)

- Aspekty prawne (umowy, przepisy, etc.)

- Program (goście, planowanie programu)

- Trudne tematy (niepełnoletni uczestnicy, sale zbiorowe, kryzysy)

Niezależnie od powyższego planujemy szkolenie z prawa autorskiego dla twórców. Miało być przy okazji Targów Książki, ale jak wiecie w tym roku w Warszawie mamy dwie konkurujące edycje targów, muszę więc temat jeszcze omówić.

Bardzo proszę o informację, czy warto to robić (czy są chętni) i jakie mają oczekiwania.

Wasz Szaman

poniedziałek, 08 marca 2010, shaman2
-- Polub blog i otrzymuj powiadomienie o nowościach: https://www.facebook.com/SzamanieMamrotanie

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2010/03/10 15:51:05
Dużo osób pisze do mnie na priw, a jakoś brak chętnych do dyskusji na publicznym forum. Kochani, to nasz wspólny kurs i tylko razem możemy go dobrze zrobić. Co chcielibyście poćwiczyć/omówić? Np. ja doszedłem do wniosku, że chętnie dowiedziałbym się czegoś o bezpieczeństwie na takich "imprezach" - w końcu bierzemy odpowiedzialność za zdrowie uczestników. Może warto porozmawiać o bezpieczeństwie pożarowym i pierwszej pomocy. Przed Polconami 1999 i 2007 robiliśmy szkolenie przeciwpożarowe, a ekipa Star Warsowa promowała zasady pierwszej pomocy. Warto by takie rzeczy też omówić.
-
Gość: Ezechiel, *.cbmm.lodz.pl
2010/03/11 14:45:26
Obok zagadnień z teorii biznesu (proj. man., prawo) chętnie posłuchałbym o patentach na sprawną akredytację, o maks. zag. sal sypialnych. Chętnie bym też poznał harmonogramy minionych konwentów.
-
2010/03/12 08:52:52
Ezechiel: Akurat akredytację widziałem w ramach zarządzania projektami ;-) Niewątpliwie jednak warsztaty powinny być bardziej forum wymiany doświadczeń (i warsztatami właśnie), a nie "wykładem".
-
Gość: Grzybek, *.gdynia.mm.pl
2010/03/25 01:22:32
Projekt bardzo zadny i warto go wdrożyć. Moim zdaniem dobrze jest omówić sposób negocjacji w pozyskiwaniu partnerów do prowadzenia programu. Wiadomo, że większość z twórców pracuje za darmo ale niesie to też za sobą problem z wywiązaniem się umowy. Dobrym pomysłem mogła by być umowa pisemna ale trzeba by ją dobrze przygotować.
-
Gość: Dżoana, *.chello.pl
2010/04/05 00:38:43
Miało nie być prywatnie, to napiszę tu.

Jestem za.
Gotowam do ciężkiej pracy.
Osobiście wolałabym, żeby to się odbywało w Warszawie (z uwagi na to, że jest to bardziej środka kraju, a ja z północy jestem i dojazd do Katowic jednak byłby dla mnie trudniejszy. Poza tym, chyba jakoś tak bardziej fair jeśli będzie po środku. To przynajmniej Ci z północy i z południa będą musieli przejechać mniej więcej tyle samo (o ile oczywiście będzie trochę tych chętnych z innych części Polski.))
Co do samego szkolenia, propozycji nie mam, bo jestem bez doświadczenia i wiedzy, więc zdaję się na tych, co więcej przeżyli i zrobili niż ja.
Do pomocy późniejszej chętna jestem bardzo, zresztą uczyniłam już małe kroczki, żeby w jakiś sposób przy Euroconie pomóc.

Czekam na jakieś informacje. Trzymam kciuki, żeby wypaliło, bo strasznie mi się pomysł podoba.
-
2010/04/06 10:33:07
Kochani, jest małe zamieszanie z lokalizację (Paradox ma kłopoty z lokalem), ale w tym tygodniu powinienem znać szczegóły.